Saraçoğlu "Anlam İfade Etmiyorlar" Demişti. Mhp Nasıl Cevap Verdi?

Kütahya Belediye Meclisi Mhp Grup Başkanı Salih Özden, Dün gerçekleştirilen Belediye meclisi toplantısında Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'na Sayın Başkan, mahkeme kadıya mülk değildir. Merdivenden çıkarken karşılaştığınız insanlara selam veriniz; zira inerken de aynı insanlarla karşılaşacaksınız. dedi.

06 Nisan 2016 Çarşamba 13:19
Saraçoğlu "Anlam İfade Etmiyorlar" Demişti. Mhp Nasıl Cevap Verdi?
banner89

Kütahya Belediye Meclisi Mhp Grup Başkanı Salih Özden, Dün gerçekleştirilen Belediye meclisi toplantısında Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'na Sayın Başkan, mahkeme kadıya mülk değildir.
Merdivenden çıkarken karşılaştığınız insanlara selam veriniz; zira inerken de aynı insanlarla karşılaşacaksınız. dedi.

Bir süre önce Kütahya Belediye Başkanı Saraçoğlunun Ak Parti İl Danışma kurulunda Mhp li belediye meclis üyeleri için sarf ettiği sözler üzerine dün gerçekleştirilen Kütahya Belediye Meclisi toplantıında söz isteyen Özden bugün kişisel facebook sayfasında paylaştığı aşağıdaki açıklamayı yaptı.

------

KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI KÂMİL SARAÇOĞLU, PARTİSİNİN İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA YAPTIĞI KONUŞMADA, BELEDİYE MECLİSİNDE BULUNAN 13 MHP'Lİ ÜYE HAKKINDA BİRTAKIM SÖZLER SÖYLEMİŞ. DÜN YAPILAN MECLİS TOPLANTISINDA BU KONUDA YAPTIĞIM KONUŞMAYI ARKADAŞLARIMIN İSTEĞİ ÜZERİNE BURADA YAYINLIYORUM.
Sayın Başkan,
Geçtiğimiz ay içinde partinizin il danışma kurulu toplantısında yaptığınız konuşmada, grubumuzu doğrudan hedef alan ve dil, üslûp ve içerik açısından hiç de hoş olmayan sözlerinizi hatırlatmak istiyorum.
"Kütahya'da muhalefet kalmadı. Belediyede 13 tane MHP meclis üyesi var. Ama ha varlar ha yoklar... Hiçbir anlam ifade etmiyorlar.. Onların görevini de biz kendi aramızda götürmeye gayret gösteriyoruz."
Sayın Başkan, bilmiyorum, bu talihsiz konuşmanızın amacı neydi? Kime, hangi mesajı vermek istediniz?
Tam karşınızda oturan 13 saygıdeğer insanı nasıl olur da görmezsiniz? Her biri kendi alanında bilgisi, becerisi ve dürüst kişilikleriyle temayüz etmiş kıymetli insana "hiçbir anlam ifade etmiyorlar" diyebiliyorsunuz?
Belediye Meclisinin görevleri 5393 sayılı Belediye Kanununun 18.maddesinde açık açık belirtilmiş. Lütfen şunu açıklar mısınız, biz bu 18.maddede yazılı hangi görevimizi yapmadık da, siz bunu kendi aranızda götürüyorsunuz? Neyi yapmamız gerekiyor da yapmadık? İki yıllık meclis tutanaklarını bir inceleyin! En çok kim fikir beyan etmiş, en çok kim önerge vermiş? Arkadaşlarımız tüm komisyonlarda görevlerini en iyi şekilde yapıyorlar. Her toplantıda ortalama 40 madde görüşüyorsak en az 35'i oy birliğiyle geçiyor. Kütahya'mızın menfaatine olan hiçbir konuda engel çıkarmadık. Müteaddit defalar, "Biz MHP'li meclis üyeleriyle uyumlu bir şekilde çalışıyoruz." diyen siz değil misiniz? Şimdi ne oldu?
Sayın Başkan, siz isteseniz de istemeseniz de, siz anlamlı bulsanız da bulmasanız da biz milletimizin bize verdiği temsil görevini en iyi şekilde yapmak için burada olacağız. Bize oy veren 57.507 Kütahyalı hemşehrimizin temsilcisi olarak fikirlerimizi söyleyeceğiz. Elbette ki yeri geldiğinde de eleştirimizi yapacağız.
Biz gerilim istemiyoruz. Ülkede yeterince gerilim var zaten!. Saat başı gelen şehit haberleri yüreklerimizi dağlıyor. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar kucaklaşmamızı gerektiriyor. Ama siz bunları bırakmışsınız, muhalefeti bitirmekle uğraşıyorsunuz.
Belediye başkanlarının muhalefeti bitirme gibi bir görevi olduğunu bilmiyorduk, sayenizde öğrenmiş olduk.

Sayın Başkan size Şeyh Edebalı'nın Osman Bey'e vasiyetinden küçük bir bölümü okumak isterim. Şey Edebalı Osman Bey'e der ki:
“Ey Oğul!
Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallık sana... Güceniklik bize; gönül almak sana.. Suçlamak bize; katlanmak sana.. Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana... Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana...
Unutma ki, yüksekte yer tutanlar, aşağıdakiler kadar emniyette değildir."


Evet Sayın Başkan,
O gün bizim için söylediğiniz bu cümleler, belki birkaç fanatik partiliyi memnun etmiş olabilir; ancak şundan eminim ki toplumsal barışı arzulayan, birlik ve beraberliğimizi savunan, kadirşinas hiçbir Kütahyalı tarafından tasvip görmemiştir.

Başkanı olduğu meclisin üyelerini sadece başka bir partiden oldukları için yok ve anlamsız sayan bir Belediye Başkanı olarak eminim tarihe geçtiniz.
Son söz olarak şunu söylemek istiyorum:

Sayın Başkan, mahkeme kadıya mülk değildir.

Merdivenden çıkarken karşılaştığınız insanlara selam veriniz; zira inerken de aynı insanlarla karşılaşacaksınız.

Yûnus Emre der ki;
Söz ola kese savaşı 
Söz ola kestire başı 
Söz ola ağılı aşı 
Bal ile yağ ede bir söz
Kişi bile söz demini
Demeye sözün kemini
Bu cihan cehennemini
Sekiz uçmağ ede bir söz
Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken hepinizi bir kere sevgi ile selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.
-------
 

banner178
Son Güncelleme: 06.04.2016 13:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.