Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı

Miilletvekili Nazlı: Biz kutlu davanın neferleriyiz. Makamımızın ve mevkimizin hiçbir önemi yoktur. Kişiler fanidir, Baki olan davamızdır.

15 Ocak 2018 Pazartesi 09:19
Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı
banner89

Kütahya AK Parti Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Kütahya Yaşam Haber Genel yayın yönetmeni Ali Yerli’ye gündeme dair değerlendirmelerde bulunu.

Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı’nın Kütahya Yaşam Haber Ali Yerli’nin sorularına verdiği cevaplar.

Kütahya Yaşam:

Sayın vekilim Kütahya Merkez ve İlçelerinde her projede imzanız var, Kütahya Zafer Osb, Tekno Park, Yol, Baraj ve Okul Yatırımlarında, Kütahya Belediyesinin ve Valiliğin bir çok projesinin bakanlıklar nezdinde ki takibinde şahsınızın aktif çalışmaları Kütahyalıların dikkatini çekiyor.

Kuruluşundan itibaren Ak Parti teşkilatlarında görev aldınız, köylerden beldelere, ilçelerden İl merkezine kadar Kütahya’nın dört bir tarafını en çok dolaşan ve tanıyan milletvekili olarak biliniyorsunuz. AK Parti il başkanlığı, İl Genel Meclisi Başkanlığı ve sonrasında şimdi milletvekilliği yapıyorsunuz.

Bizimde bir çok kez şahitlik ettiğimiz üzere herkes size ulaşabiliyor, sevincini derdini paylaşabiliyor. Sosyal medyadan da takip ediyoruz, Ankara’da olmadığınızda, bir bakıyoruz Simav’ın köyünde bir bakıyoruz Altıntaş’ta, bir bakıyoruz Kütahya saman pazarında.. 10 yılı aşkındır gece gündüz çalışıyorsunuz.

Vekilim Siz Hiç Yorulmuyor musunuz?

“….Gülümsüyor.”  Yorgunluk, siyaseti yapma amacınız oldukça önemlidir.  Biz siyasete AK Parti çatısı altında 16 yıl önce girdiğimizde ki heyecanımızı bugünde duyor ve koruyoruz. Siyasetin amacı yatırım ve hizmetleri kazandırmak, halkla iç içe olmak, halkın sorunlarını tespit ederek bunları hızlı bir şekilde çözümler üretmektir. Biz siyaset algımızı her zaman bunun üzerine kurduk. Siyasette duruşumuz, ilkelerimiz, his ve hareket tarzımız hiç değişmedi. Siyasetin toplum nezdinde çok önemli bir rolü var. Halk siyasetçiden sorunlarına çözüm bekliyor. Dolayısı ile halkla temas etmek, halkla iç içe olmak sürekli bu bağlantıyı kurmak için çok çalışmanız gerekiyor buna zaman ayırmanız gerekiyor.

Eğer bu konularda çözüm üretebilirseniz, ortaya bir takım eserler çıkmasına, yatırımların gerçekleşmesine vesile olursanız bu sizin yorgunluğunuzu alan en büyük faktördür.

Bugün üzerinden geçtiğimiz duble yolları gördükçe, ağız diş sağlığı hastanemizi, tekno parkı, organize sanayi bölgelerini, köylerimizdeki alt yapı çalışmalarını ve projelerde kakı sahibi iseniz, Bunları her gördüğünüzde büyük bir heyecan ve sizi yeni sorunların çözümü noktasında, yeni yatırımların getirilmesi, yeni hizmetlerin kazandırılmasında heyecanınızın artışına vesile oluyor.

Siyaset konuşma yapmak, yol kat etmek ve toplantılar yapmak üzerine bir sistem. Bu üçü bir siyasetçi için olağan bir durumdur. Sevdiklerinizden, hobilerinizden, ailenizden fedakârlık bekler, bunları yaparken ister istemez alışkanlıkta kazanıyorsunuz. Ben haftanın 3-4 günü Ankara’da yasama faaliyetlerinin sürdürülmesi adına TBMM de bulunuyorum. Geri kalan tüm zamanlarda Kütahya’mıza gelerek çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu aynı zamanda kendimizi test etme açısından oldukça faydalı oluyor. Çıkartılan yasaların halkımız tarafından nasıl algılandığını görmek, orada üretilen projelerin burada gerçekleştirildiğini görmek bize ayrıca bir mutluluk veriyor.

Siyasetçi hakla bağını keserse, bu siyasetçinin ölümü demektir.

Siyasetçinin canlı olması, dinamik olması, sürekli bir enerji ve motivasyon sağlaması bence halkla iç içe olmasına bağlıdır. Sürekli sahada gözlem yapmasına, yapılan çalışmaları yerinde görmesi ayrı bir ufuk kazandırıyor. Siyasetin içinde bulunduğumuz süre içerisinde en uzak köyümüzden, tüm belde ve ilçeleri gezdim hala ara vermeksizin halkımızla bir araya gelmeye devam ediyorum. Bu durum yıllar içerisinde bize büyük bir tecrübe kazandırdı. Sahada tespit ettiğimiz sorunları, gerek il bürokrasisinde, müdürlerimiz, belediye başkanlarımız, kaymakam ve valilerimizle gerekse genel müdürlüklerimiz ve bakanlıklarımız aracılığı ile çözümü noktasında pratik çözümler bulma gayretindeyiz. Bu çalışmalarımız ile Kütahya’mıza sağladığımız katkılar bizim tüm yorgunluklarımızı alıyor.

AK Parti teşkilatları olarak bizler tüm ilçe başkanlarımızla, il başkanımızla, tüm belediyelerimizde hep bu heyecanı duyuyor, duymaya da devam edeceğiz. İlk günkü aşkla, bu kutlu yürüyüşte, koşmaya devam ediyoruz.   Dolayısı ile tüm bu koşturmalar ve çalışmalar bizim için yorgunluktan ziyade büyük bir heyecan ve zevktir. Kütahya’mızda 15 yılda yaşanan değişim bizim heyecanımızı ve çalışma şevkimizi artırıyor.

Kütahya Yaşam:  Sayın vekilim 20 Ocak 2018 Cumartesi günü Kütahya Ak Parti 6. Olağan Kongresi gerçekleştirilecek. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Daha önce Kütahya AK Parti Kongrelerinin tamamına katılmış. Genel merkezimin yapmış olduğu kongrelerde de delege olarak görev yapmış biri olarak; Kongreler bir demokrasi şölenidir. Partinin heyecanını ve motivasyonunu artıran son derece önemli programlardır.

Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya’mıza gelecek olması, kongremize teşrif edecek olması Kütahya ve bizler için büyük bir onurdur, gurur kaynağıdır. Ben daha önce yaşadığım tecrübelerle de şunu ifade etmek isterim. AK Parti belirli özellikleri ile diğer partilerden ayrılır. Bunlardan bir tanesi de, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşliğin hakim olduğu kongreler gerçekleştirebiliyor olmasıdır.

Teşkilatın motivasyonunu artırmak, teşkilat üyelerinin birbiri ile buluşması genel başkanlarının arında kenetlenmesi, heyecanı, coşkuyu yaşamaları oldukça önemlidir. Çünkü diğer siyasi partilerin kongrelerinde sandalyelerin havada uçuştuğunu, kavgaları görüyoruz. AK Partimizde bunlar OLMAZ.

Çünkü AK Parti Siyasetin merkezine ahlakı yerleştirmiş bir partidir. Edebi, hoş görüyü, sabrı ve tahammülü içselleştirmiş bir partidir.  Bunları temel ilkeleri olarak benimsemiştir. Bunun yanında da çok disiplinli bir teşkilat yapısına sahiptir. 

AK Parti diğer siyasi partilerden farklı olarak bir karar alırken istişareler sonucunda bir sonuca ulaşır. Dolayısı ile hepimiz bu istişarelerden çıkan karara saygı duyarız.  Bu bizi bir arada tutan en önemli etkendir. Dolayısı ile bu bir bayrak yarışıdır. Elbette bazı değişimler olur. Bazen il başkanı değişir bazen yönetim kurularında değişiklikler olur. Bunlarda normaldir. Yorulan arkadaşlarımız olur, sağlık vb. sorunlar dolayısı ile görev alamayacak arkadaşlarımız olur. Bu arkadaşlarımızın yerine yeni arkadaşlarımız görevi devralır ve bu kutlu yürüyüş böylece devam eder. Biz kongrelerimize bu şekilde bakıyoruz.

İlçelerimizde kongrelerimizi tamamladık, bazı ilçelerimizde değişimler olurken, bazı ilçe başkanlarımız görevlerine devam etti. Kütahya AK Parti kongresinde de görevine devam edecek arkadaşlarımız olacağı gibi devam edemeyecek arkadaşlarımızda olacaktır. Önemli olan hedefimiz ve yürüdüğümüz yoldur, bu hiçbir zaman değişmez. Biz kutlu davanın neferleriyiz. Makamımızın ve mevkimizin hiçbir önemi yoktur. Kişiler fanidir, Baki olan davamızdır. Biz bunu birbirimize sürekli olarak hatırlatırız. Dolayısı ile bugün bir makamda bulunuyor olabiliriz, yarın hiçbir görevimiz olamayabilir. Ama bizlerin  AK Parti sevdası ve davası asla değişmez. Önemli olan bulunduğunuz konumun hakkını vermek ve AK Parti’nin temel ilkeleri ile yola devam edebilmektir. Ben bu açıdan bugüne kadar 2001 de kuruluşundan bugüne kadar görev yapmış olan, kuruluşta çileyi çeken zor zamanlarda görev yapan özellikle kurucular kurulundaki arkadaşlarımdan başlamak üzere, mahalle temsilcilerimizden, sandık müşahitlerimize, yönetim kurulu üyelerimize il ve ilçe başkanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu davanın bugünlere gelmesinde bir binanın tuğlaları gibi her birinin bir katkısı olmuştur. Bundan dolayı görev yapan bütün arkadaşlara, şuan il başkanlığımızda aktif görev yapan tüm arkadaşlara ve İl Başkanımızı ve yönetim kurulunu kutluyorum. Çok önemli ve kritik referandum çalışmalarında 2 önemli seçim çalışmalarında sahada hep birlikte çalıştık. Bundan sonra yeni görev alacak arkadaşlara da görevlerinde başarılar dilerim.

Kütahya Yaşam: Gerçekleştirilecek Kongre öncesinde teşkilat üyelerine ve Kütahyalılara iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

6. olağan Kongremizin coşkulu geçeceğine inancım tamdır. Cumhurbaşkanımızın şehre geliyor olması farklı bir hava katacaktır. Uzun zamandır halkımız ve teşkilatlarımız Cumhurbaşkanımızı görmeyi büyük bir arzu ile beklemektelerdeydi, bu gerçekleşecek. İnşallah bir vuslatın gerçekleşeceği ana şahitlik edeceğiz.

Kütahya teşkilatları, mahalle temsilcilerinden, il ve ilçe yönetim kurullarına, Partimizin kadın ve gençlik kolları yönetim kurullarına kadar her kademede birlik ve beraberlik içerisinde çalışan büyük bir uyum içerisinde çalışmalarını sürdüren bir teşkilat yapısına sahiptir. Partide buna büyük önem veriyoruz. Parti içi çekişmelere ala fırsat vermiyoruz. Milletvekillerimiz arasında son derece güzel bir uyum yakaladık. Birlikte görev paylaşımı içerisinde teşkilatlarımızla beraber güzel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bunun bir bereket olarak Kütahya ya yansıdığını gözlemliyoruz.

Kendi iç çekişmeleri ile enerjisini boşa harcayanlar hem kendi partisine hem kendisine ve çevresine zarar verirler.  İlimize bu şekilde katkıda bulunamazlar. Geçmişteki tecrübelerden ders alarak bu yapıyı kimsenin bozmamasına izin vermememiz gerekiyor. Tüm kongrede oy kullanacak arkadaşlarımız bu hassasiyeti gözeteceklerdir.

Ben sizler aracılığı ile Küm Kütahyalıları kongremize, sevincimize, coşkumuza ortak olmaya davet ediyorum.

banner178
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.