Eyüp Kahveci: "Sandıkta sille atma"nın zamanı gelmiştir

CHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp Kahveci yaptığı basın toplantısıyla kendini ve projelerini anlattı.

Eyüp Kahveci: "Sandıkta sille atma"nın zamanı gelmiştir

CHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp Kahveci yaptığı basın toplantısıyla kendini ve projelerini anlattı.

12 Ocak 2019 Cumartesi 12:38
Eyüp Kahveci: "Sandıkta sille atma"nın zamanı gelmiştir
banner89

CHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp Kahveci yaptığı basın toplantısıyla kendini ve projelerini anlattı.

Kahveci: "İLLA BENİM İÇİN BİR YAKIŞTIRMA YAPACAKSANIZ, MİLLETİN ADAMIDIR DİYE YAZIN VE SÖYLEYİN…"

Basın açıklamasında Kahveci;

"Sözlerime, beni en iyi şekilde benden tanıyabileceğinizi düşünerek, sizlere Eyüp KAHVECİ’yi tanıtmakla başlamak istiyorum.

Aday adaylığımı duyurduğum basın açıklamamdan da bildiğiniz üzere, tekrar söylemek istiyorum;
- KÜTAHYA ÇİNİSİ KADAR KÜTAHYALIYIM,
- Bir Kütahyalı kadar Kütahyalıyım.
- “Kütahya Sevdalısı”yım diyenler kadar, sevdalısıyım Kütahya’mın.

Çocuklarımın doğduğu, okuduğu, yaşadığı bu şehirde, sizlere Kütahyalı Eyüp KAHVECİ’den bahsedeceğim.

28.05.1968 tarihinde Ordu’da doğdum.

Ordu Kabadüz Lisesi (Birinci)’nden sonra; Anadolu Üniversitesi, Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü (Birinci)’nü bitirdim. Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme (Finansman), Yüksek Lisansı (Birinci) yaptım.

İlk iş hayatıma 1990 yılında Heriş Seramik ve Turizm San. A.Ş. ile başladım, sırasıyla Ankara Porselen Ticaret A.Ş., Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. ve Doğan Eğitim Kurumları’nda çeşitli görevlerde çalıştım.

Kütahya Porselen Sanayi A.Ş.’de çalışırken Nafi GÜRAL Beyin talebiyle 2001-2011 arası 10 yıl boyunca Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda Yatırım Teşvik, İhracat ve İthalat Danışmanlığı hizmetini de yürüttüm. Kurulmasına, personel istihdamına, işletilmesine, ithalatına, ihracatına ve yatırım yapılıp büyütülmesine katkı yaptığım şirketlerin sayısını inanın ben de unuttum. Bu 10 yıllık süreçte yatırımcılardan 1 tek kuruş bile almadan Kütahya’mdaki şirketlere danışmanlık hizmeti sundum.

02 Ocak 2012 tarihinden itibaren kendi adıma kurduğum işletmem ile yerel/ulusal/uluslararası şirketlere;
- KOBİ Danışmanlığı ve Yönetim Danışmanlığı (Yatırım, İthalat, İhracat, Hibe ve Teşvik, Üretim, Planlama, Depo&Sevkiyat, Finansal Yönetim, Yeni Ürün Geliştirme, Bilgi Sistemleri, İş Planı Hazırlama, Kalite ve Proses Kontrol, Pazarlama&Satış, Marka Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Stratejik Planlama, Kurumsallaşma, Kurumsal Yönetim) ile,
- Problem çözme ve karar alma teknikleri, İletişim Yönetimi, Zaman Yönetimi, Verimlilik Yönetimi, Süreç yönetimi ve iyileştirme uygulaması, Performans Yönetimi, Üretim Planlama ve Kontrol, Dış Ticaret, İnsan Kaynakları Yönetimi, SWOT Analizi, Proje Yazma, Pazarlama&Satış, Marka Yönetimi, Müşteri İlişkileri, Girişimcilik, Müzakere Teknikleri, Stres Yönetimi, Stratejik Plan ve Protokol Kuralları Eğitimi
hizmeti vermekteyim.

Işık Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İzmir, Afyon, Karadeniz Ereğli, İngiltere, ABD), ile Hürok İnş. Mermer. Lastik San. Tic. Ltd. Şti. (Kütahya, ABD)’nde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup; E-MAK Makine İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Bursa, İstanbul, Ankara),’de Genel Müdür Vekili (Yarı Zamanlı) görevini de yürüttüm.

1986 yılında ORDU’dan üniversiteyi okumak üzere geldiğim Kütahya’mın kültürüyle yoğruldum, Kütahya’dan Türkiye ve Dünyaya danışmanlık hizmeti sunuyorum; 33 yıldır Kütahya’mı değişik platformlarda tanıtıyorum.

Şimdi soruyorum sizlere: KÜTAHYA’lı olmak ne demek? 
Bence KÜTAHYA’lı demek, KÜTAHYA’nın derdiyle dertlenerek, ortaya bir çalışma ya da eser koymuş olmak demektir.

Peki, KÜTAHYA’lı olmayı hak etmiş miyim, etmemiş miyim?

Ha birde, benim için NAFİ GÜRAL’IN ADAMI, GÜRALLARIN ADAMI, onun adamı, bunun adamı, şunun adamı gibi kasıtlı laflar üretiliyor… Hayat boyu kimsenin adamı olmadım ve kimsenin de adamı olmayacağım. Onurlu duruşumu bozmadım, beni bilen iyi bilir. Alllah, Kuran, Muhammed aşkına beni tanıyan güzel insanlar, bu tür çirkin iftiralara bundan böyle siz cevap verin, ben susacağım. Ancak, İLLA BENİM İÇİN BİR YAKIŞTIRMA YAPACAKSANIZ, MİLLETİN ADAMIDIR DİYE YAZIN VE SÖYLEYİN…

Değerli arkadaşlar, dünya üzerindeki politik, ekonomik, sosyo-kültürel ve teknolojik değişimleri kapsamlı olarak analiz ettiğimizde yeni bir dünya düzeninin oluşmakta olduğunu gözlemliyoruz ve Kütahya’mız ile Türkiye'mizin bu değişimi etkin yönetmesi lazım.

Artık “Sanayi Toplumu” aşamasının bittiği ve “Bilgi Toplumu” aşamasına geçildiği noktadayız. Bu yeni dünya düzeninde herkesin konumlanmasını doğru yapması, yerini alması ve eğilimleri iyi takip etmesi gerekmektedir.

Çünkü;
Ekonomik refah arayan insanlar kentlere göç ediyor; bazı kentlerin nüfusu azalıyor, bazı kentlerin nüfusu artıyor.
Ataerkil aile yerini çekirdek aileye bırakıyor.
Kadınlar iş hayatına hızlı bir şekilde giriyor.
Orta sınıf önemli bir şekilde yükselişe geçiyor.
Sosyo-ekonomik ve kültürel yaşam, "sınırlı şeffaflıktan sınırsız şeffaflığa" ilerliyor.
Ekonomik güç merkezi Batı'dan doğuya kayıyor.

Bütün bu oluşumları ve koşullarını bilmeden, kavramadan, etkilerini hesaplamadan işlerimizi yönetemeyiz; geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa edemeyiz.

Şehirlerin yönetim sistem kapasitesini oluşturma ve geliştirmede;
- Siyasi irade,
- iş dünyası,
- meslek kuruluşları,
- kamu kurumları,
- Sivil Toplum Kuruluşları (STK) 
- Üniversiteler ve
- Basınla
etkili işbirliği gerekir.

Şehir yönetimi, SON 20 YIL öncesine kadar, mekan, ulaşım, güvenlik, altyapı ve benzeri hizmetlere odaklanan bir yönetim olarak görülmekteyken; özellikle SON 10 YIL içerisinde kent cazibesini ve uluslararası bilinirliğini artırmayı sağlayacak, ekonomik boyutu da kapsayan faaliyetlerin yerine getirilmesi olarak genişlemiştir.

Yetenekleri, girişimcileri, yatırımcıları, sanayicileri, etkinlikler ile yerli ve yabancı turistleri şehrimize çekebilmek için önemli bir rekabete gireceğimizi bilmemiz gerekir. Başarı, ancak marka çalışmalarını etkin yöneterek, ulusal ve uluslararası arenada konumlanarak gerçekleşebilecektir. Bu durum, özetle, şehrin pazarlama ve marka yönetimi sürecine dahil olması ve bunu yetkin kişilerce yönetmeyi başarması anlamına gelmektedir.

Ulusal ve uluslararası rekabet ortamında Kütahya’nın kendisini diğer şehirlerden ayırt etme noktasında MARKA YÖNETİMİ’ndeki eksikliği ortadadır.

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan MAHALLİ SEÇİM, partilerin ya da adayların yarıştığı bir seçim olmayacak. Bu seçime, dönüşmek, kabuğunu kırmak ve gelişmek isteyip; iyi günler ve sağlıklı yarınlar görmek isteyen Kütahya seçmeni damgasını vuracaktır. Futbol takımı tutar gibi parti destekleme dönemi bitmelidir. Kütahya bugüne kadar bu yüzden kaybetmiştir.

Diğer partilerin adayları da kaliteli ve alanlarında donanımlı kişilerdir. Ancak, amaç sadece kişiliklerimizin iyi olması değil, Kütahya için yapacaklarımızın da ortaya konması ve halkımız tarafından kabul görmesidir.

Hangi partiden ve hangi görüşten olursa olsun, bu seçimin yerel mahalli seçim olduğunun bilincinde olup, Kütahyanın gelişmesinde ve dönüşmesinde bize inanmış, gönül vermiş ve sevgisine nail olma şerefi vermiş seçmenlerimizin destekleri, halkımın teveccühü ile bu yerel seçimlerde bir tarih yazılacak ve dönüşüm başlatılacaktır.

"Ayağa kalkacaksan halk için kalk" düsturu ile Hak adına adaleti, barışı, ekonomik refahı ve kentin dönüşümünü tesis etmek için yola çıktım ve Kütahya halkının aradığı adayın ben olduğumu iddia ediyorum.

Kütahya'mızı tarihsel süreçte sosyolojik yönden incelediğimiz zaman şu sonuca ulaşırız:

"DEĞER VERDİĞİNİ BAĞRINA BASAN VE SAHİPLENEN, 
CANINA TAK ETTİRENE DE ZAMANI VE YERİ GELDİĞİNDE HADDİNİ BİLDİREN"

bir yapısı ve duruşu vardır.

Daha Türkçesi, Kütahya’mın iki güzel hasleti vardır:
1) Sinesi,
2) Sillesi.

Birincisine sığınacaksın, ikincisinden kaçacaksın. KÜTAHYA halkımıza inancım tamdır. “Sandıkta sille atma”nın yeri ve zamanı gelmiştir arkadaşlar…

Kütahya hem öksüz, hem yetim bırakılmış, tarihine değil, kaderine terk edilmiştir. Şehrimizin vaziyeti ortadadır.

UŞAK, AFYON, ESKİŞEHİR’E DÖNÜN BİR BAKIN!
Birde değerleri, tarihi, insanı kıymetsizleştirilen Kütahyama bakın... Ne görüyorsunuz?

KÜTAHYA’mın bir tabiri vardır: “Sen, ben, bizim oğlan” diye. 
TÜİK raporuna göre KÜTAHYA EGE BÖLGESİNDE EN YAŞLI İL ÜNVANINI ALDI. 
Arkadaşlar, Bizim oğlan evden göçtü, gitti. Sen, ben kaldık sadece.

KÜTAHYA’mızda son 3 ayda 2000’e yakın çalışan işinden oldu. Önümüzdeki dönemde daha işinden, yurdundan olacaklar var. Türkiye ve Kütahya bir türbülanstan geçiyor. Bu süreci hangi etkili ve yetkili kişi(ler), nasıl yönetmeyi düşünüyor? Bu gençler ne olacak?

KÜTAHYA BUGÜNE DEĞİN HEP VERİP KAYBEDEN TARAF OLDU. 
BUNDAN BÖYLE KATMA DEĞER OLUŞTURUP, KAZANAN TARAF OLACAKTIR. 
Andım var, bunu tüm kurumlarla koordinasyon içinde çalışarak başaracağım Allah’ımın izniyle.

Milletvekilleriyle, Valisiyle, Ticaret ve Sanayi Odasıyla, Esnaf Odasıyla, İl Özel İdaresiyle, OSB (Organize Sanayi Bölgesi)’yle, esnafıyla, iş adamıyla, sanayicisiyle, Üniversitesiyle, STK’sıyla, Meslek Kuruluşlarıyla, Kamu Kurumlarıyla ve Basınıyla etkin işbirliğiyle KÜTAHYA’mın GELİŞİM YOL HARİTASI’nı çıkararak önünü açmak için KÜTAHYA BELEDİYESİ’ni topyekün çalışma seferberliğine sokacağım.

KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI seçildiğimde, SOSYO KÜLTÜREL, TARİH, TURİZM, SPOR, SAĞLIK, EKONOMİ, YATIRIM YÖNETİMİ vb. açısından KÜTAHYA’mın önünü açmak ve KÜTAHYA’mı MARKA ŞEHİR haline getirmek BOYNUMUN BORCU olsun.

Vizyonu olan insanları harcamayın, harcatmayın. Kazanacaksa Kütahya’m böyle kazanacak…

Siyaseti ve siyasi düşünceleri, şehrin geleceğinin üzerinde tutmak, bencilliktir. 
Kütahyanın iyiye, güzele, geleceğe dönüşümünü engellemek menfaat düşkünlüğüdür. Şehre ve hemşehrilerine hakarettir.

Artık, adam harcama ve kirli operasyonlar yaratılmamalıdır. Bu düşünceler, Kütahyayı harcatmaktan öteye geçmeyecektir. Siyaset, nitelikli insanların köyüne, mahallesine, ilçesine, iline, ülkesine samimiyetle ve dürüstçe hizmet etmeye çalıştığı bir alan olmalıdır.

TEMİZ SİYASET İÇİN BANA SAHİP ÇIKIN. ARKAMDA DURUN, YANIMDA OLUN.

AKIL, GÖNÜL VE ELBİRLİĞİ İLE BU ŞEHRİ YAŞATALIM.

KURULUŞ VE KURTULUŞUN SİMGESİ OLAN KÜTAHYA’M, TÜRKİYE’DE BİR İLK OL VE “TEMİZ ELLER” VİZYONUNU BAŞLAT.

1 Nisan 2019 tarihinden itibaren BELEDİYE BAŞKANLIĞI’mda artık HALK DÜŞÜNÜLECEK… HALK YALNIZ DEĞİL, HALKIN KİMSESİ OLACAK. Çünkü;

1) Basiretimi kaybetmeyeceğim.

2) Herkese eşit yaklaşım sergileyeceğim (eşit uzaklık ve/veya yakınlık).

3) Makamlar, milletimizin malı olup, milletimize hizmet içindir. Yönetimde adalet ilkesine uyacağım.

4) Haram lokma yemeyeceğim ve yedirmeyeceğim.

5) İHALELER, İDARİ ve TEKNİK ŞARTNAME kriterlerini karşılayıp, en uygun FİYAT sunan BAŞVURU SAHİBİ’nde kalacak. TEKNİK ŞARTNAME de işin uzmanı ekiplerce hazırlanacak. Bu konuda ÜNİVERSİTE, STK, MESLEK KURULUŞLARI, SERTİFİKA sahibi uzman kesimlerden oluşturulmuş bir TEKNİK KURUL kriterleri belirleyecek. GEÇİCİ ve KESİN KABUL’lerde de bu kurul TEKNİK DANIŞMANLIK verecek.

6) İSRAFI DURDURACAĞIM. Belediyeyi zarara sokanlar kim olursa olsun, ZARARIN TAZMİNİ İÇİN YARGIYA MÜRACAAT EDEREK KURUŞUNA KADAR GERİ ALACAĞIM.

7) Ekibimle birlikte bu şehrin vizyonunu değiştireceğim.

8)Kütahya'daki işsizliğin azaltılmasına katkı sunmak, yatırımların önündeki bürokratik engelleri kaldırmak ve ulusal/uluslarası yatırımcıları Kütahya'ya getirmek için Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) yönetiminde müteşebbis heyet üyesi olarak görevimi layıkıyla yerine getireceğim.

9) Kütahya'nın dönüşümü, Türkiye ile dünyaya doğru entegrasyonu için de düşük/orta düşük teknolojik ürünler yerine, orta yüksek ve yüksek tekonolojik ürünleri üretecek yerel/ulusal/uluslararası şirketlere OSB'lerde yer tahsisatı yapılmasına öncelik vereceğim.

10) Yerel/ulusal/uluslararası yatırımcıları da Kütahya'ma kazandırarak, işsizliği azaltacak yeni yatırımların yapılmasına öncülük ederek, beden ve beyin göçünü durdurup, tersine çevrilmesi için KÜTAHYA BELEDİYESİ’nin bütün imkanlarını seferber edeceğim.

11) Kütahya’nın makus talihini yenmek ve üzerindeki ölü toprağını atmak için yerli ve yabancı tüm kurumlarla en iyi işbirliğini yapacağım.

12) Belediyeye memur ve işçi sıfatıyla personel alımında, KPSS sonuçlarına göre geçer puan alan tüm adaylar noter huzurunda çekilecek kurayla işe alınacak ve mülakat sistemini kaldırarak Kütahya’mın tüm gençlerine kucak açacağım.

Doğru işi yapacak olmaktan dolayı da kaybedeceğim kim olursa olsun, şimdiden söylüyorum ki yolu açık olsun.

Hadi göreyim seni KÜTAHYA'M, HAKKI HAK EDENE VER, LİYAKATI ÖNE ÇIKAR…

GELECEK YÜZYILIN KÜTAHYA'sı için dönüşüm yapacak lidere destek çık...

YAŞAMAK İÇİN

Bir kent hayal ediyorum,
güneşi erken doğan, geç batan
Herkesi kucaklayan,
hayaller kurduran
Bir kent hayal ediyorum,
doğarken şanslı olunan
Yaşama sevinciyle
yeşeren bir kent.

BİZ KÜTAHYA'MIZA HİZMET EDECEĞİZ, KÜTAHYA’MIZ KAZANACAK. Rabbim muvaffak eylesin.

Siyasi görüşü de ne olursa olsun, “BANA MUHALEFET EDENE SEVGİDEN BAŞKA VERİLECEK BİR ŞEYİM YOKTUR."

Kamuoyu huzurunda, diğer partilerin adaylarını Kütahya'ya dair projelerimizi canlı bir TV programında birlikte tartışmaya davet ediyor, kendilerine başarılar diliyorum.

Halkımızın sağlıklı haber almasını ve aydınlatılmasını sağlayan değerli basın mensubu arkadaşlarımızı göstermiş oldukları yüksek gayret ve özveriden dolayı da kutluyorum.

Fikirlerimizin, çabalarımızın ve çalışmalarımızın ülkemize, Kütahya’mıza ve kendimize hayırlar getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum." dedi.

banner178
Son Güncelleme: 12.01.2019 12:57
Anahtar Kelimeler:
Kütahya ChpEyüp Kahveci
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.