Dr. Ahmet Güven "Hep Birlikte İnsan Odaklı Bir Kütahya İçin Haydi Bismillah"

Kütahya AK Parti'de Kütahya Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı başvurularının son gününde Dr. Ahmet Güven aday adaylığı başvurusu yaptı. Ahmet Güven yaptığı basın açıklaması ile aday adaylığını kamuoyu ile paylaştı.

16 Kasım 2018 Cuma 15:13
Dr. Ahmet Güven "Hep Birlikte İnsan Odaklı Bir Kütahya İçin Haydi Bismillah"
banner89

Kütahya AK Parti'de Kütahya Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı başvurularının son gününde Dr. Ahmet Güven aday adaylığı başvurusu yaptı.  Ahmet Güven  yaptığı basın açıklaması ile aday adaylığını kamuoyu ile paylaştı.

Değerli başkanlarım, çok kıymetli basın mensupları, AK Partimizin vefalı, çalışkan AK neferleri, dostlarım, arkadaşlarım hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Ülkemizin zorluklarla geçen dönemlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Ak Partimiz öndeliğinde, 7’sinden 77’sine emeğini duası eksik etmeden gece gündüz çalışmış ülkemizin ve şehrimizin bugünlere gelmesini sağlayan tüm büyüklerimize ve kardeşlerimize teşekkür etmek istiyorum. Eğer yarını nasıl inşa edeceğimizi düşünebiliyorsak onlar bugünümüzün refah ve huzuru sağladığı içindir.

Kısa bir durum tesbiti yaparak başlamak istiyorum; Sanayi çağı mesleklerimizi,  hayatımızı ve şehirlerimizi derinden etkiledi. Emek yoğun tarım işlerinin makineleşmesiyle şehirlere aktık. 

Artık, artan eğitim imkanları, farklı becerilerde insanların bir arada çalışabilmesi  ile bilginin üretildiği ve önemli olduğu bilgi çağındayız. Akıllı telefonlar, arabalar, evler ve şehirler hayatımızı ve işlerimizi şimdiden değiştirmeye başladı.

 “Göz ola dağın arkasını göre, akıl ola başa geleceği bile”.

Nereye gideceğimizi tasavvur etmeliyiz.

Dünyanın geleceğini şekillendiren ana eğilimler var.

  • İnsan ömrü uzuyor,
  • Nüfus yaşlanıyor ve artıyor,
  • küresel ısınma ve çevre sorunları artıyor,
  • göç hareketleri oluyor,
  • teknoloji baş döndürücü hızla ilerliyor,
  • ve üretim ve zenginliğin batıdan doğuya kaydığı bir dünyada şehirleşme artıyor

Şehirler bilgi çağı rekabetinin temel unsuru haline gelmektedir. Doğru alt ve üst yapıya, vizyona, kültüre, beşeri ve finansal güce sahip şehirler kalkınmanın motoru olmaktadır.

Elbette şehir bir araçtır. Amaç “İnsan”dır.

Biz çalışmalarımızı ”insan için sürdürülebilir, yaşanabilir ve geleceğin kalkınan şehri” üzerine inşa ediyoruz.

Şehir iç ve dış dinamikleri ile kompleks ve büyük bir ekosistem. Bu çapta bir sistemde bütünün bir parçasının çözümü, diğer parçasının sorunu yada bugünün doğrusu yarının yanlışı olabilir. O nedenledir ki yaklaşımımız

“Beşikten mezara, geçmişten geleceğe, yerelden globale bütüncül, stratejik bakış” tır.

Yol haritamızın ilk adımı tüm paydaşların katkısı ile üretilmiş bir “master plan”dır. Bu planın taşıyıcı direği “kendi büyüyen değil, insanı büyüyen şehir” prensibidir.

Şehrimiz tarihi, kültürü, sanatı, doğal zenginlikleri, sektöründe dünya lideri sanayi kuruluşları ve üniversitesi ile imrenilen bir potansiyele sahip.

Tabiri yerindeyse un, yağ, şeker var, helva yapacak ortamı üretmeliyiz. Biz belediyenin

  • liderlik yaptığı,
  • girişimci ekosistemi destekleyici alt ve üst yapıyı üreten, yöneten,  geliştiren
  • ve kendisi de girişimci olan “girişimci belediyecilik” modelini benimsiyoruz.

Projelerimiz var ve bunları kısa, orta ve uzun vadeli olarak planlıyoruz. Ülkemizin geleceği üretmek ve hizmet ihracındadır. Üretme becerisi zaman alırken hizmet ihracından daha kısa sürede sonuç almak mümkündür.

Termal tesislerimizin şifa amaçlı pazarlaması ile “sağlık şehri Kütahya”yı, yurtiçi ve dışına eğitim ihracı ile “eğitim şehri Kütahya”yı, kültürel ve tarihi değerlerimizin hedefli anlatımı ile “sanat şehri Kütahya”yı ve nicelerini inşa edebiliriz. 

İnancımız odur ki; bu yolculukta belediye katılımcı, şeffaf ve hesap verebilir anlayış ile örnek olmalı ve şehri ileri taşımalıdır. Bu yolda bugün için yarını yarın için bugünü feda etmemelidir.

Hz. Mevlana “Her şey neye layık ise ona dönüşür” der. Sevgi, Saygı ve kardeşlik içinde, biz ruhu ile sözü ile bitirerek ve en iyi şeylere layık olduğumuzu hatırlatarak bitirmek istiyorum.

Değerli dostalar, doğup büyüdüğüm, ekmeğini yediğim Kütahya’m için hepimiz gibi bende ne yapabilirim, nasıl bir katkı sağlayabilirim mefkuresi ile yaptığım araştırmalar ve çalışmaları aranızda bir çok arkadaşımla zaman içerisinde paylaşmış, Bu şehirde yaşayan herkes için İnsan öncelikli bir Kütahya  hayalimi paylaşmışımdır. Sizler ve büyüklerimizle yapılan görüşmeler ve istişareler sonucunda, elimizi, gerekirse gövdemizi taşın altına koymamızın gerektiği ve gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Bu bir bayrak yarışı. Bu sorumluluğu hissederek şehrimiz özelindeki düşüncelerimizi ve hayallerimizi sizlerle paylaşma fırsatı verdiğiniz ve katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum

Bizler her yeni günü son günümüzmüş gibi düşünerek Bismillah ile başlayarak çalışıyoruz. Her işimizde Bismillah ile yola koyuluyoruz. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin, Ben Değil Biz Olmayı nasip etsin. Hep birlikte İnsan Odaklı bir Kütahya için Haydi Bismillah

Selam, sevgi ve saygı ile.

Dr. Ahmet GÜVEN  Kimdir?

1973 yılında Kütahya’da doğan Ahmet Güven  çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.  Evli ve 3 çocuk basıdır.

EĞİTİM

1991 Yılında halen Okul Aile Birliği Başkanlığını yaptığı Ali Güral Lisesinden Başarı ile mezun oldu. Aynı yıl girdiği üniversite sınavlarında Türkiye’de ilk 1000 öğrenci arasına girme başarısını elde etti.

1991 yılında üniversite sınavında Türkiye’de ilk 1000 arasında yer alarak Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ne yerleşti.

1995 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü üstün başarı ile tamamladı.

Aynı yıl Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde yüksek lisans programına kabul edildi.

1999 yılında yüksek lisansını “Güvenli Elektronik Ticaret Uygulaması” tezi ile tamamladı.

Aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği doktora programına kabul edildi.

2002 yılında Sabancı Üniversitesinde Yönetici İşletme Yüksek Lisansı (MBA) programına kabul edilen Güven 2004 yılında MBA programını tamamladı.

2007 yılında “veri madenciliği” konusunda doktora çalışmasını bitirdi ve doktora derecesine hak kazandı.

2009 yılında Balanced Scorecard Yöntemi konusunda İngiltere’de eğitim aldı ve Alanında sertifika sahibi oldu.

2012 Yılında ODTÜ İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programını başarı ile tamamladı.

Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar

Kütahya Kent Konseyi bünyesinde sosyal sorumluluk çalışmalarını aktif olarak sürdüren Dr. Ahmet Güven;

 Tarihi ve Kültürel Değerler Çalışma Grubu Başkanlığı (2015-2017)

 Arge ve Projeler Çalışma Grubu Başkanlığı (2017-…) yapmaktadır.

2014 yılından bu yana Kütahya2043 Oluşumu Liderliği ve www.kutahya2043.com sitesi yönetimini  ve

2015 yılından bu yana Dijital Dönüşüm Farkındalık Oluşturma Çalışmaları ve www.yonetibilisim.com sitesi yönetimini gerçekleştirmektedir.

Ali Güral Lisesinin Mezunlar Derneği Başkanlığını yürütmektedir.

İş Hayatı

Dr. Ahmet Güven,  1995 yılında Kütahya’da başladığı Gürallar Grubu’nda halen Grubun Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak, teknoloji temelli kurumsal stratejik dönüşüm çalışmalarına liderlik etmektedir.

Dr. Ahmet Güven aynı zamanda Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde “Yönetim Bilişim Sistemleri”  konusunda ders vermektedir.

İş Tecrübeleri

Yerel İnternet Servis Sağlayıcılardan GESNET’in altyapısının kurulumu

Turizm işletmelerinde yapılan CRM, üretim işletmelerinde yürütülen ERP, Doküman Yönetimi

Uluslararası Teknoloji standartları konusunda çalışmalar yapan Ahmet Güven.  Proje Yönetimi (PMP), Hizmet Yönetimi (ITIL), Denetim (CObit) ve kurumsal mimari deneyimi edindi.

Üretim işletmeleri için kurumsal performans Yönetimi – Balanced Scorecard yöntemini uygulayarak Stratejik Planlama ve Organizasyon projesi yönetimi

Performans Yönetimi – Balanced Scorecard projesinin turizm işletmeleri proje koordinatörlüğü.

Bilgi Teknolojileri Müdürlüğünün yanında İnsan Kaynakları Direktörüğü.

Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak Dijital Dönüşüm Liderliği

Spor

Kütahya amatör basketbol liginde basketbol oynamaktadır.

Açık Deniz Yüzme yarışlarına katılmaktadır: Samsung Kıtalararası Yüzme Yarışını başarı ile tamamlamıştır.

Sporla iç içe yaşayan Ahmet Güven çocukların spora özendirilmesi ve teşvik edilmesi konusunda sosyal projeler yapmaktadır.

Üretim ve Turizm sektörlerinde iş süreçlerinin ve iş modellerinin Dijital Dönüşüm ile dönüştürülmesi konusunda uzman olan Dr. Ahmet Güven‘in Felsefesi  “teknolojiyi kullanarak iş değeri, toplumsal değer, sosyal değer oluşturmaktır.”

Doğ Tarihi ve Yeri : 1973 - Kütahya Tel: (532) 341-6545 - (532) 785-9359

E-mail: [email protected] - [email protected]

banner178
Son Güncelleme: 16.11.2018 15:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.